شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۸

ثبت بهترین عملکرد یوان در ۱۳ سال اخیر

ساعت24-رشد هفتگی یوان در برابر دلار به بالاترین سطح خود از ژوئیه ۲۰۰۵ رسید و شاخص‌های تکنیکال نشان می‌دهند این روند ادامه خواهد یافت.

به گزارش بلومبرگ، افزایش ارزش یوان در برابر دلار طی یک هفته اخیر باعث شده است تا بورس چین و هنگ کنگ به مقاصد جذاب‌تری برای سرمایه گذاران خارجی تبدیل شوند و جریان نقدی ورودی به چین از ماه دسامبر بدین سوافزایشی چشمگیر داشته باشد. ارزش یوان در برابر دلار در ۱۴ روز اخیر صعودی بوده است و تا پایان آخرین دور از معاملات، هر دلار به ازای ۶.۷۶۲۲ یوان مبادله شده است.

کن پنگ، استراتژیست موسسه "سیتی گروپگ در همین رابطه گفت: سرمایه گذاران نسبت به یوان امیدوار شده‌اند و به لطف تضعیف دلار، چشم انداز یوان در بلندمدت مثبت‌تر شده است.

دلار اکنون در پایین‌ترین سطح خود از ماه سپتامبر سال گذشته قرار دارد و این کاهش با تداوم تعطیلی دولت آمریکا و اظهارات متناقض در خصوص سیاست نرخ بهره بانک مرکزی این کشور تشدید شده است.

به گفته بانک " مورگان استنلی" انتظار می‌رود سالانه ۱۲ میلیارد دلار سرمایه خارجی روانه بازار سهام ۱۲ تریلیون دلاری چین شود.

یوان بهترین عملکرد هفته گذشته را در بین ارزهای آسیایی داشت و در حال حاضر هر یورو به ازای ۷.۷۵۳۴ یوان، هر پوند به ازای ۸.۶۸۳۵ یوان، هر دلار استرالیا به ازای ۴.۸۷۹۷ یوان، هر دلار کانادا به ازای ۵.۰۹۷۵ یوان و هر دلار سنگاپور به ازای ۴.۹۹۷۷ یوان مبادله می‌شود.

همچنین هر یوان به ازای ۱۰.۴۰۲۴ روپیه هند و ۱۶.۰۱۵۷ ین ژاپن مبادله می‌شود.

منبع: ایسنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s