سه‌شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۲

کشته شدن ۱۱ سرباز سوری در نزدیکی دیرالزور

ساعت24 - منابع خبری سوریه از کشته شدن ۱۱ نفر از سربازان ارتش سوریه در حمله عناصر تروریستی داعش به نزدیکی دیرالزور خبر دادند.

 عناصر تروریستی داعش عصر امروز سه‌شنبه به مواضع ارتش سوریه در نزدیکی دیرالزور حمله کردند.

شبکه العربیه گزارش داد که در این حمله تروریست‌های داعش، ۱۱ نفر از سربازان ارتش سوریه جان خود را از دست دادند.

اگرچه بخش اعظم از استان دیرالزور پس از آزادسازی منطقه «باغوز» آخرین نقطه باقی‌مانده تحت کنترل داعش آزاد شد، اما هسته‌های این گروه تروریستی همچنان در دیرالزور واقع در شرق سوریه وجود دارد.

داعشی‌ها مستقر در باغوز اسفند ماه گذشته پس از متحمل شدن شکست سنگین در برابر «نیروهای دموکراتیک سوریه» تحت حمایت آمریکا، این منطقه را که در حقیقت آخرین منطقه تحت کنترل داعش در دیرالزور محسوب می‌شد، از دست دادند.

نیروهای دموکراتیک سوریه متشکل از کردها، اعراب و آشوریان سوری است که توسط آمریکا حمایت می‌شوند واکثر شبه نظامیان عضو این گروه، کُردهای سوری هستند.

البته بسیاری از کارشناسان بر این باورند که داعش با کمک غیر مستقیم آمریکا توانست این مناطق را از نیروهای دموکراتیک سوریه پس بگیرد و مجددا آن را اشغال کند.

منبع: فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s