چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۵

مدیر فراری نیسان در لبنان تدریس می کند

ساعت 24 -کارلوس گون، مدیرعامل سابق شرکت خودروسازی «رنو و نیسان» که ۹ ماه پیش از ژاپن فرار کرد اکنون در لبنان به تدریس مدیریت اجرایی روی آورده است.

مدیرعامل پیشین «رنو و نیسان» که در ژاپن به «فساد مالی» متهم شده است در دانشگاه خصوصی «روح القدس کسلیک» در شمال بیروت برنامه‌ای دانشگاهی برای کمک به مدیران اجرایی آغاز کرده است. شرکت کنندگان در این برنامه دانشگاهی علاوه بر راه های مدیریت اجرایی با فناوری روز آشنا می شوند.هدف از این برنامه دانشگاهی کمک به شرکت‌های نوپا برای ایجاد شغل عنوان شده است. کارلوس گون ضمن رد احتمال نقش آفرینی خود در صحنه سیاسی لبنان تاکید کرده که به دنبال «حمایت از لبنان در این روزگار دشوار» است.

لبنان که از چند ماه پیش با بحران اقتصادی و سیاسی روبرو است همچنان با تبعات انفجار مهیب روز چهارم اوت (۱۴ مرداد) نیز دست و پنجه نرم می کند.کارلوس گون چالش اصلی پیش روی لبنان را «بازسازی اعتماد» می‌داند. او روز سه شنبه در نشستی خبری گفت: «اگر اعتماد را برگردانید پول هم خواهد آمد. شما می‌توانید طرحی عالی برای لبنان داشته باشید اما اگر اجرایش نکنید حتی در نقطه آغازین هم قرار نداریدمدیرعامل سابق شرکت «رنو و نیسان» اواخر سال ۲۰۱۸ میلادی به اتهام فساد مالی در ژاپن بازداشت شد. او اواخر ماه دسامبر (اوایل دی) سال گذشته از بازداشت خانگی در ژاپن گریخت و به لبنان رفت.کارلوس گون در ژاپن به «فساد مالی» و «سوءاستفاده» از منابع شرکت «رنو و نیسان» برای منافع شخصی خود متهم شده بود. او این اتهام‌ها را رد کرده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.