دوشنبه ۶ دی ۱۳۹۵ - ۲۰:۲۰

محمدی رسماً سرپرست حج و زیارت شد

حمید محمدی

ساعت 24- حمید محمدی معاون سابق حج، عمره و عتبات سازمان حج و زیارت رسماً سکان هدایت سازمان حج و زیارت را عهده دار شد و سعید اوحدی نیز از مسئولیت در این سازمان خداحافظی کرد.

مراسم تودیع و معارفه رئیس سابق سازمان حج و زیارت و سرپرست جدید این سازمان عصر امروز(دوشنبه 6 دی ماه) با حضور کارکنان سازمان حج و زیارت، سید رضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین سید علی قاضی عسکر نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت، سردار علی فضلی جانشین سازمان بسیج، حجت الاسلام ابوترابی فر نماینده سابق مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان کشوری و لشکری در سازمان حج و زیارت برگزار شد.

در این مراسم از زحمات سه ساله سعید اوحدی بر مسند ریاست سازمان حج و زیارت تقدیر شد و حمید محمدی معاون سابق حج، عمره و عتبات سازمان حج و زیارت به طور رسمی و با حکم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی سرپرستی این سازمان را عهده دار شد.

تاکید بر انسجام سازمان حج و زیارت، رسیدگی به وضعیت کاروانهای غیر مجاز، اعلام شرایط برای بازگشایی حج، رسیدگی بیشتر به وضعیت عتبات عالیات، گرامیداشت یاد و خاطره شهدای فاجعه منا بخشی از مراسم تودیع و معارفه رئیس سابق و سرپرست جدید سازمان حج و زیارت بود.

در این مراسم جمعی از کارکنان و مسئولان سازمان حج و زیارت زحمات اوحدی را در مدت حضور در سازمان حج و زیارت قابل تقدیر دانستند و به سرپرست جدید این سازمان خیر مقدم گفتند.

سعید اوحدی چندی قبل به عنوان مشاور معاون اول رئیس جمهوری در عراق منصوب شد و به‌دلیل اینکه این انتصاب مثابه دو شغله بودن محسوب می‌شود خواستار کناره‌گیری از سازمان حج و زیارت شد که به همین دلیل وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی حمید محمدی معاون این سازمان را به عنوان سرپرست جدید منصوب کرد.

اوحدی همچنین به عنوان مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در موضوع حج و زیارت انتخاب شد.

تسنیم

(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s