دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۳

تغذیه اجباری برای زیباسازی دختران موریتانی

موریتانی

ساعت 24-در این کشور افریقایی می پندارند دختران چاق زیباترند و شانس بیشتری برای داشتن همسر خوب را خواهند داشت

خانمی که در کودکی مجبور بود ظرف بزرگی غذا بخورد می گوید او از زیاد غذا خورادن متنفر بوده و غذا را پنهانی در دستشویی می ریخته است .وقتی هفت ساله بوده هرروز  مجبور بوده شوربا و فرنی بخورد که شاید شانس بهتری برای ازدواج داشته باشد ، او می گوید در سیزده سالگی با پسر عمویم ازداواج کردم و یکسال بعد اولین فرزندم بدنیا آمد البته دختران چاق شانس یافتن همسر خوب را دارند و این موردی که گفتیم  خیلی رایج نیست .

دختران جوان به  بیماری های دیابت ، فشارخون و بیماری های قلبی مبتلا می شوند . وزن دختران در سن هشت سالگی با اعمال فشار در خوردن حدود  140 کیلو گرم می رسد و فشار زیادی به قلب آنها وارد می شود و سلامتی این دختران به خطر می افتد همچنین وزن زنان جوان تا 200 کیلوگرم هم می رسد .

یکی از خانم ها که در سن 40 سالگی است می گوید به دیابت نوع دو مبتلا است که این بیماری مرتبط به چاقی و انجام ندادن حرکت های ورزشی است وی ادامه می دهد والدین او را مجبور می کردند نوشیدنی که از آب و شکر و شیر تهیه می شد بنوشد این نوشیدنی سبب هضم سریع غدا می شد همچنین مادرم یک گوسفند کامل را در روغن و کره می پخت و من مجبور بودم همه آن را در طول یک هفته بخورم او ادامه داد من چهار ماه پس از این رژیم بسیار احساس سنگینی می کردم و به سختی راه می رفتم و همه لباس هایم برایم تنگ شدند .

از نظر مردان موریتانی و طبق سنت آنها وزن بالای زنان نشانه مثبتی برای انتخاب همسری است .

به دلیل خشکسالی خانواده ها مجبور شدند برای اینکه از هدف چاق کردن دختران عقب نماند به آنها هورمون و قرص بدهند که بسیار برای انسان خطرناک است اما در فصل های بارانی که شیر و گوشت فراوان تر است اجبار در خوردن غذا دردختران بیشتر مشاهده می شود . اگر چه هنوز در روستاها دادن غدا ی اجباری به دختران دیده می شود اما در شهرها که لازم است زنان تحرک بیشتری داشته باشند کمتر دادن  غذاهای اجباری دیده می شود و زنان علاقه ای به چاق شدن ندارند .

در شهرها زنان با داشتن شغل و در آمد دیگر خانواده برای آنها تصمیم نمی گیرد . این خانم موریتانی گفت من دو دختر دارم و هرگز آنها را مجبور به خوردن

نخواهم کرد .  

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s