رفتن به محتوا
سام سرویس
کد خبر 42495

روحانی:

نیروگاه اتمی بوشهر مظهر ایستادگی یک ملت است

ساعت 24- رییس جمهوری نیروگاه اتمی بوشهر را مظهر ایستادگی یک ملت دانست و از ساخت دو نیروگاه اتمی دیگر در بوشهر به منظور استفاده از انرژی صلح آمیز هسته ای خبر داد.

نیروگاه اتمی بوشهر مظهر ایستادگی یک ملت است
حجت الاسلام والمسلمین «حسن روحانی» پس از بازدید از نیروگاه اتمی بوشهر افزود: نیروگاه اتمی بوشهر متفاوت با نیروگاه های سایر کشورهای دنیاست، زیرا این نیروگاه مظهر ایستادگی یک ملت است.

وی ادامه داد: در ابتدا غربی ها قرار بود آن را بسازند که عقب نشینی کردند و تعهداتشان را زیر پا گذاشتند، اما ساخت و بهره برداری از این نیروگاه به دنیا نشان داد که اگر ملتی اراده ای برای دستیابی به هدف داشته باشد، در آن مسیر گام بر می دارد و بر سر حقوقش ایستادگی خواهد کرد و به هدف خود خواهد رسید.

رییس جمهوری با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران بر استفاده از انرژی های مختلف و متنوع تأکید دارد، اظهارداشت: امروز در مساله تولید برق باید از انرژی هسته ای بهره مند شد، زیرا از یکسو امکان استفاده از سوخت های فسیلی بی نهایت نیست و از طرف دیگر باید از انواع فناوری های روز دنیا استفاده کرد.

رییس شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد: نیروگاه اتمی بوشهر نمونه ای است که نشان می دهد ایران تنها به دنبال استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای و تولید برق است.

روحانی ادامه داد: کاری که ملت ما شروع کرده براساس تصمیمات مجلس شورای اسلامی و شورای عالی انرژی است و بر این اساس باید بخشی از نیاز برق کشور از انرژی هسته ای تامین شود. این کار امروز به ثمر رسیده و ادامه خواهد یافت.

رییس شورای عالی امنیت ملی همچنین از تلاش های «علی اکبر صالحی» رییس سازمان انرژی اتمی و همه دست اندرکاران و مهندسان فعال در نیروگاه اتمی بوشهر قدردانی و تشکر کرد.

رییس جمهوری پیش از بازدید از اتاق کنترل نیروگاه از نزدیک در جریان چرخه کار نیروگاه اتمی بوشهر و چگونگی فعالیت آن و برنامه های مدیریت نیروگاه در خصوص افزایش تولید برق قرار گرفت.
منبع: ايرنا
نظرات کاربران
نظر شما

ساعت 24 از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

تیتر داغ
تازه‌ترین خبرها