دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۲:۳۶

روسیه قصد دارد در کریمه بمب‌افکن هسته‌ای مستقر کند

ساعت 24- روسیه قصد دارد بمب‌افکن‌های قادر به حمل بمب‌های هسته‌ای را در یک پایگاه هوایی در کریمه مستقر کند.

یک مقام ارشد روسیه امروز دوشنبه از قصد این کشور برای استقرار بمب‌افکن‌های راهبردی «توپولوف  Tu-22M3» که قادر به حمل بمب هسته‌ای هستند در شبه‌جزیره «کریمه خبر داد.»

خبرگزاری «رویترز» با اعلام این خبر به نقل از «ویکتور بونداروف» رئیس کمیته دفاع و امنیت مجلس اعیان روسیه نوشت مسکو این تصمیم را در پاسخ  به راه‌اندازی سیستم دفاع موشکی در «رومانی» اتخاذ کرده است.

«ویکتور بونداروف» گفته مسکو قصد دارد این بمب‌افکن‌ها را در پایگاه هوایی «گواردیسکوی» در کریمه مستقر کند.

جمهوری کریمه سال ۲۰۱۴ پس از برگزاری یک همه‌پرسی به روسیه ملحق شد. اکثریت قاطع ساکنان این منطقه به جدایی از اوکراین و پیوستن به روسیه رأی دادند.

«ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه برای جشن گرفتن پنجمین سالگرد این اتفاق روز دوشنبه به این شبه‌جزیره واقع در «دریای سیاه» پرواز کرد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s