دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۶

وقوع ۶۰ درصد حوادث ترافیکی در ۳۰ کیلومتری شهرها

ساعت24 -معاون اجتماعی پلیس راهنمایی و رانندگی با اشاره به چهار علت عمده حوادث رانندگی، گفت: بخش زیادی از مرگ‌های مغزی به دلیل تصادفات است؛ حوادثی که قابل پیش‌بینی و پیشگیری هستند.

 سرهنگ جهانی در مراسم بزرگداشت روز ملی اهدای عضو - اهدای زندگی که در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد، گفت: بخش زیادی از مرگ‌های مغزی به دلیل تصادفات است؛ حوادثی که قابل پیش‌بینی و پیشگیری هستند. ۸۲ درصد حوادث رانندگی به چهار دلیل عمده اتفاق می‌افتند؛ عواملی مانند سرعت غیرمجاز، سبقت غیر مجاز، عدم توجه به جلو و خواب آلودگی از این عوامل هستند.

جهانی ادامه داد: در سال ۱۳۸۴ حدود هفت میلیون وسیله نقلیه در کشور وجود داشت که سالیانه ۲۷ هزار نفر کشته می‌داد. در سال ۹۷ که تعداد وسایل نقلیه به ۳۳ میلیون رسید، حدود ۱۷ هزار کشته بر اساس حوادث رانندگی داشتیم که اگر قرار بود به نسبت سال ۸۴ پیش رویم، این تعداد باید بسیار بیش از این می‌بود، اما خوشبختانه مباحث فرهنگسازی توانست تا بخش زیادی جلوی افزایش این آمار را بگیرد.

وی افزود: حدود ۶۰ درصد حوادث ترافیکی در ۳۰ کیلومتری شهرها اتفاق می‌افتد که آمار قابل تاملی است. باید با دقت در این زمینه نیز جلوی افزایش این آمار گرفته شود. موضوع قابل توجه بعدی، موتورسواران و عدم استفاده از کلاه ایمنی است که از خانواده‌ها تقاضا داریم به نحوه استفاده فرزندان‌شان از موتور سیکلت‌ها نیز دقت کنند.

منبع: ایسنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s