چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۱

باران نیاید ما نابود می شویم

وضعیت بحرانی درششمین شهر بزرگ هند

خبر

ساعت24 -شهر چنای (مدرس سابق)، ششمین شهر بزرگ هند به دلیل خشک شدن کامل ۴ مخزن آب آن در وضعیت بحرانی به سر می‌برد.کمبود شدید آب باعث شده تا مقام‌های شهری به راه‌حل‌های فوری از جمله حفر چاه روی بیاورند.ساکنان شهر برای دریافت آب از تانکرهای دولتی ساعت‌ها در صف می‌ایستند.

بسیاری از رستوران‌ها، هتل‌ها و مهمان‌خانه‌ها به دلیل کم‌آبی تعطیل شده‌اند.یک مقام شهری به بی‌بی‌سی گفته است تنها بارش باران می‌تواند شهر را از این وضعیت نجات دهد.متروی چنای هم به دلیل بی‌آبی، سیستم تهویه مطبوع در قطارهای شهری را خاموش کرده و ادارات شهری هم به کارمندان خود گفته‌اند از خانه کار کنند.
مردم درصف
وینوت کالیگای، دبیرکل اتحادیه کارکنان فناوری اطلاعات تائید کرده شرکت‌ها و ادارات به کارمندان خود گفته‌اند از خانه کار کنند اما او گفته است منازل شخصی هم با کمبود آب مواجه هستند و این سئوال را مطرح کرده که چه باید کرد.شرایط بحرانی موجود باعث بروز درگیری‌هایی میان ساکنان شهر شده است.هفته پیش پلیس مردی را به دلیل چاقو زدن به همسایه‌اش بر سر آب بازداشت رد.مقام‌های شهری در تلاش برای یافتن راه‌حل‌های فوری برای برطرف کردن مشکل آب هستند.سازمان آب چنای فعالیت‌هایش را برای شناسایی و استخراج آب از معادن سنگ آغاز کرده‌ است.اما نگرانی اصلی، مخازن خشک آب و سطح پایین آب‌های زیرزمینی است.ناکران، یک فعال اجتماعی گفته است تنها راهی که برای بهبود وضعیت وجود دارد، بهبود سطح آب‌های زیرزمینی است. او می‌گوید ما سال‌های خشک و کم آب زیادی داشتیم اما همیشه آب‌های زیرزمینی به نجات‌مان می‌آمدند.وضعیت بحرانی آب باعث شده تا همه اهالی شهر به سازمان آب چنای متکی باشند که با تانکرها در حال توزیع آب در مناطق مختلف شهر است.یک مقام چنای گفته است "تخریب آغاز شده است، اگر امسال هم باران نبارد، ما کاملا از بین خواهیم رفت." دها روستا در هند به دلیل خشکسالی تاریخی که خانوارها را در جست و جوی آب از خانه‌هایشان آواره کرده، تخلیه شده‌اند.
به گزارش ایسنا، هند طی هفته های اخیر شاهد افزایش شدید دمای هوا بوده است، به طوری که چند روز پیش "دهلی"، پایتخت این کشور دمای ۴۸ درجه سانتی گرادی را که بیشترین دمای ثبت شده‌اش در ماه ژوئن محسوب می شود، تجربه کرده است. شهر "چورو"ی ایالت "راجستان" نیز اخیرا دمای ۵۰.۸ درجه سانتی گرادی را به ثبت رسانده که آن را به گرم ترین نقطه کره زمین تبدیل کرده است
خودکشی کشاورزان
درسالهای تازه سپری شده خشکسالی به مصیبت بزرگ هند تبدیل شه است به طوری که سه سال پیش خبر رسید که خشکسالی بی‌سابقه در هندوستان زندگی دست‌کم ۳۳۰ میلیون نفر از مردم این کشور، یعنی بیش از یک چهارم جمعیت را تهدید می‌کند.خشکسالی در هند سبب شد تا تنها در یک سال گذشته 3228 کشاورزدراین گشور خودکشی کنند. دولت هند می‌گوید خشکسالی این سرزمین را با کمبود شدید آب مواجه کرده است. همزمان کشاورزان فقیر و فقیرتر می‌شوند و محصولات خود را از دست رفته می‌بینند.خشکسالی اخیر در هندوستان پس از آن شدت یافت که در سالهای اخیر  فصل باران‌های موسمی حاصل چندانی برای این کشور در برنداشته است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s