چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۶

حمله «الشباب» به یک پایگاه نظامی ارتش سومالی

ساعت 24-منابع رسانه‌ای گزارش دادند که اعضای گروه تروریستی «الشباب» به پایگاه نظامی ارتش سومالی حمله کردند.

 رسانه‌ها از حمله به یک پایگاه ارتش سومالی با خودروی بمبگذاری شده خبر دادند؛ حمله‌ای که «الشباب» مسئولیت آن را پذیرفته است.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، منابع محلی در سومالی از اصابت یک خودروی بمب‌گذاری شده به پایگاه نظامی دولت سومالی در منطقه «سفلای شبیل» واقع در جنوب این کشر آفریقایی خبر دادند.

طبق این گزارش‌ها، گروه تروریستی «الشباب» مسئولیت حمله به این پایگاه نظامی را برعهده گرفته است؛ حمله‌ای که هنوز رسانه‌‍‌ها درباره تلفات آن خبری مخابره نکرده‌اند.

یک شاهد عینی به خبرگزاری رویترز گفت: «ما صدای دو انفجار شدید و تیراندازی را در پایگاه نظامی سومالی شنیدیم. خود من، چندین سرباز را در حال متواری شدن دیدم اما نمی‌توانم بگویم چند نفر (در این حمله) کشته شدند».

طبق گزارش‌ها، پایگاه ارتش سومالی که امروز چهارشنبه هدف حمله قرار گرفته، در هفتاد کیلومتری جنوب غرب موگادیشو (پایتخت) قرار دارد.

گروه الشباب طی سال‌های اخیر سابقه حملات تروریستی به ارتش و کاخ ریاست جمهوری سومالی را در کارنامه دارد. در حمله ماه گذشته میلادی اعضای این گروه تروریستی به شهر بندری «کیسمایو»، ۲۶ تن کشته و ۵۶ نفر زخمی شدند.

منبع: فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s