رفتن به محتوا
سام سرویس
کد خبر 46578

مشاور رسانه‌ای رئیس جمهور:

دولت هیچ نشریه ای را بایکوت نمی کند

ساعت 24- مشاور رسانه‌ای رئیس‌جمهور گفت: مدیران مسئول نشریات و خبرگزاری‌ها باید خبرنگاران خود را بیمه کنند و مبلغ بیمه‌شده و نصابات را دولت پرداخت می‌کند.

دولت هیچ نشریه ای را بایکوت نمی کند
محمدرضا صادق در نشستی که با خبرنگاران و سرپرستان خبرگزاری‌ها و نشریات اصفهان داشت، با تشکر از استقبال پرشور مردم اصفهان از رئیس‌جمهور اظهار داشت: هدف از این جلسه این است که آنچه مد‌نظر شما هرچه راحت‌تر بیان شود و هر آنچه که شما مطرح کردید را پاسخ داده و بقیه را منتقل می‌کنم.

وی افزود: تقویت و ایجاد تشکل‌های صنفی از راهکارهای خوب برای توانمندسازی و تقویت بنیه علمی خبرنگاران است، چرا که دولت بنا دارد براساس برنامه و سیاست‌های نظام امور را به مردم بسپارد و هرچه اتصال‌های دولتی شما کمتر باشد بهتر بوده، اما آنچه وظیفه ما است را انجام می‌دهیم.

مشاور رسانه‌ای رئیس‌جمهور با اعتقاد بر اینکه شما مطالبه‌گر حق مردم بوده و باید حق را بستانید، بیان کرد: شما مدرن‌ترین روش‌ها و متدهای اطلاع‌رسانی، اخبار و عکس را در اختیار دارید و باید عرصه خبر را برای اطلاع‌رسانی مسائل به خدمت بگیرید.

وی با اشاره به سامانه سمان تصریح کرد: باید در این سایت ثبت‌نام کنید و با امتیازها و شاخص‌های این سایت سطح شما مشخص می‌شود. در گذشته نزدیک به ۲۰ هزار نفر در این سامانه عضو شده بودند و کسانی که عضو این سامانه هستند واقعا خبرنگارند.

صادق گفت: مدیران مسئول نشریات و خبرگزاری‌ها باید خبرنگاران خود را بیمه کنند و مبلغ بیمه‌شده و نصابات آن را دولت پرداخت می‌کند. شرط لازم برای بیمه شدن شما این است که مدیران مسئول و صاحبان رسانه در درجه نخست خبرنگاران را بیمه کرده و این بیمه به معاونت مطبوعاتی منتقل شود.

وی در پاسخ به سوالی درباره آزادی رسانه در دولت یازدهم خاطرنشان کرد: دولت تدبیر و امید نمی‌خواهد نشریه‌ای را بایکوت کند و از طرفی فرصتی را به نشریه خاص بدهند بلکه فرصت برابر، نکته‌ای است که دولت در جهت آن حرکت می‌کند و غیر از آن جنگ روانی بوده و برخی رسانه‌ها دولت را تخریب کرده و از آن طرف می‌گویند که آزادی نیست و اینکه دولت انتقادات را تحمل کرده و کار خود را انجام می‌دهند نشان از توجه دولت به آزادی رسانه‌ها دارد و هیچ تبعیضی نباید بین خبرنگاران باشد به شرط آنکه ضوابط را رعایت کنند.

مشاور رسانه‌ای رئیس جمهور اظهار داشت: تلاش شده تا آگهی مستقلا به ویژه‌نامه داده نشود و به خود روزنامه داده شود و آگهی دستگاه‌های دولتی مشمول همین ضابطه بوده و در مورد اقتصاد رسانه در کشور تئوری مشخصی نداریم. باید راهی برای آن پیدا کنیم برای اینکه رسانه رسالت خود را به درستی انجام دهند.
منبع: تسنیم
نظرات کاربران
نظر شما

ساعت 24 از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

تیتر داغ
تازه‌ترین خبرها