کد خبر 585287
تاریخ انتشار: ۵ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۵

ساعت24- مقام‌های ترکیه امروز (پنجشنبه) ادعا کردند سرکرده جدید داعش در این کشور بازداشت شده است.

وبگاه شبکه «بلومبرگ» در خبری فوری گزارش داد: «مقامات ارشد ترکیه گفتند که سرکرده جدید داعش در یک عملیات ضد تروریستی اخیر در استانبول دستگیر شده است».

این مقامات گفتند که پلیس ضد تروریسم و مأموران اطلاعاتی مردی را بازداشت کردند که معتقدند از زمان کشته شدن سرکرده قبلی گروه تروریستی داعش طی عملیات آمریکا در سوریه در ماه فوریه، رهبری این گروه را برعهده داشته است.

بر اساس این گزارش، پایگاه خبری ترکیه‌ای «اودا تی‌وی» مرد دستگیر شده را «ابوالحسن القرشی» معرفی کرد بدون اینکه بگوید چگونه به این اطلاعات دست یافته است.

بلومبرگ در ادامه نوشت که به طور مستقل نمی‌تواند هویت مرد بازداشت شده توسط مقامات ترکیه را تأیید کند.

طبق گزارش اودا تی‌وی، مقامات ترکیه روز پنجشنبه گفتند «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور این کشور از بازداشت القرشی مطلع شده و انتظار می‌رود شخصاً در روزهای آینده دستگیری وی را اعلام کند.

این پایگاه خبری به نقل از مقامات مذکور نوشت که سرکرده تروریست‌های داعش پس از رصد طولانی پلیس از خانه‌ای که در آن اقامت داشت، دستگیر شد و پلیس در طول این حمله نیازی به تیراندازی پیدا نکرد.

در تاریخ نوزدهم اسفند سال قبل بود که گروه تروریستی داعش طی بیانیه‌ای رسمی ضمن تایید کشته شدن «ابو ابراهیم القرشی» در عملیات نظامی آمریکا در سوریه، ابوالحسن القرشی را به‌عنوان جایگزین وی معرفی کرده بود.

کد خبر 585287

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.