رفتن به محتوا
سام سرویس
کد خبر 619933

«تام هنکس» طعمه هوش مصنوعی شد

ساعت 24 - «تام هنکس» به طرفدارانش هشدار داده که تبلیغ یک بیمه دندانپزشکی که به نظر از تصویر او استفاده می‌کند در واقع جعلی است و با استفاده از هوش مصنوعی ایجاد شده است.

 

این بازیگر در پیامی‌که برای ۹.۵ میلیون دنبال کننده خود در اینستاگرام منتشر کرد، گفت که تصویر او بدون اجازه او استفاده شده است و عنوان کرد ویدیویی وجود دارد که در آن برخی از طرح های بیمه دندانپزشکی با نسخه هوش مصنوعی من تبلیغ می‌شود که هیچ ارتباطی با آن ندارم.

این بازیگر برنده اسکار در گذشته در مورد استفاده از هوش مصنوعی در فیلم و تلویزیون ابراز نگرانی کرده است اگرچه او با تایید نسخه‌های دیجیتالی تغییر یافته خود در فیلم مشکلی نداشته است. انیمیشن کامپیوتری فانتزی کریسمس «قطار سریع‌السیر قطبی» در سال ۲۰۰۴ از یک نسخه CGI از «هنکس» استفاده کرد. او همچنین در صحنه‌هایی در فیلم «مردی به نام اوتو» در سال ۲۰۲۲ با استفاده از تکنیک‌های کامپیوتری پیر شد.

هنکس در ۱۸ آوریل، درست چند روز قبل از شروع اعتصاب نویسندگان‌هالیوود، در پادکست خود با «آدام باکستون» کمدین بریتانیایی، درباره هوش مصنوعی گفت: «ما شاهد آمدن این موضوع بودیم و دیدیم که قرار است این قابلیت وجود داشته باشد که صفر و یک را در یک کامپیوتر گرفته و آن را به صورت و شخصیت تبدیل کند. اکنون از آن زمان این موضوع میلیاردها برابر رشد کرده و همه جا شاهد آن هستیم.»

او ادامه داد: «در حال حاضر اگر بخواهم، می‌توانم بطور همزمان در هفت فیلم نقش آفرینی کنم و ۳۲ ساله باشم. اکنون هر کسی می تواند خود را در هر سنی که باشد از طریق هوش مصنوعی یا فناوری دیپ فیک بازسازی کند. »

اعتصاب نویسندگان ایالات متحده هفته گذشته پایان یافت و یکی از مهمترین نکات این نگرانی این بود که هوش مصنوعی کنترل نشده می تواند کار خلاقان را تضعیف کند. انجمن نویسندگان آمریکا توافقنامه‌ای را با اتحاد فیلم و تلویزیون تایید کرد که شامل محدودیت هایی در مورد نحوه استفاده از هوش مصنوعی در فیلم و تلویزیون است.

ایسنا

با این حال اتحادیه بازیگران‌هالیوود همچنان در اعتصاب است، به‌این معنی که اکثر تولیدات نمی‌توانند از سر گرفته شوند. اعتصاب بازیگران چند ماه پس از اعتصاب نویسندگان با ابراز نگرانی در مورد پرداخت دستمزد و همچنین استفاده از هوش مصنوعی در ایجاد شباهت های تایید نشده از بازیگران آغاز شد. این امید وجود دارد که توافق نویسندگان بتواند به حل و فصل اعتصاب بازیگران‌هالیوود کمک کند.

در فیلم «اینجا» به کارگردانی «رابرت زمیکس» که قرار است سال آینده اکران شود، «تام هنکس» نسخه‌های جوان‌تر شخصیت خود را با استفاده از ابزاری از شرکت هوش مصنوعی متافیزیک بازی خواهد کرد. این شرکت هوش مصنوعی اعلام کرد که می‌تواند بدون نیاز به ترکیب‌بندی بیشتر یا جلوه‌های ویژه بصری، تغییر چهره‌های واقعی و جلوه‌های پیری را اجرا کند.

نظرات کاربران
نظر شما

ساعت 24 از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

تازه‌ترین خبرها