سه‌شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۱

تاکید وزیر کشور بر تسریع در بازسازی مناطق سیل‌زده

رحمانی فضلی

ساعت24- وزیر کشور گفت: زندگی مردم سیل‌زده در شرایطی که هوا گرم‌تر شده؛ مناسب نیست و رهبر انقلاب در این رابطه تاکیدات ویژه‌ای داشتند.

جلسه ستاد بازسازی مناطق سیل زده به منظور بررسی مشکلات استان‌های سیل زده با حضور استانداران ۱۶ استان معین و به ریاست عبدالرضارحمانی فضلی وزیر کشور برگزار شد.

وزیر کشور در این جلسه با تقدیر از دستگاه‌های فعال و درگیر در سیل گفت: خودم در آن زمان در مناطق بودم و شاهد تاثیر این فعالیت‌ها بودم.

رحمانی فضلی در ادامه با اشاره به تاکید رئیس جمهور به برنامه ریزی و سرعت برای بازسازی مناطق اظهارداشت: در خوزستان، گلستان و لرستان با گرم‌تر شدن هوا اوضاع زندگی مردم مناسب نیست و رهبر معظم انقلاب در این رابطه تاکیدات ویژه‌ای داشتند.

وی افزود: دولت تمهیدات لازم را اندیشیده و مصوبات خوبی هم داشته است. اگر در زمان بازسازی همکاری داشته باشیم؛ شاید قبل از زمان بندی مدنظر کار انجام گیرد.

رحمانی فضلی یادآور شد: در پایان در این جلسه قرار است تا آقای تابش خواسته‌های خود را از استانداران مطرح کند.

وزیر کشور: منابع و خدمات در استان‌های سیل زده باید متمرکز باشد. باید یک سایت مشخص شود تا هر هفته اقدامات صورت گرفته به طور روشن به اطلاع مردم برسد.

وی در ادامه افزود: استان‌های معین باید امکانات مالی و خدمات را منتقل کنند. باید مشارکت مردم و کمک‌ها ساماندهی بشود.

رحمانی فضلی تصریح کرد: باید خرابی‌ها واقع بینانه تعیین خسارت بشود. شرایط کشور طوری نیست که دست و دل بازانه هزینه کنیم.

وی افرود: ارزیابی‌های شما در وزارت کشور، وزارت اقتصاد و سازمان برنامه و بودجه بررسی می‌شود. باید کمک‌ها متمرکز باشد.

وزیر کشور در پایان افزود: خسارت به زیرساخت‌ها را را باید در تخصیص خسارات ببینند.

باشگاه خبرنگاران

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s