شنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۹

چرا باید از نرم‌افزارهای امنیتی استفاده کنیم؟

حملات هکری

ساعت 24- برخی از بدافزارها از منابع سیستم شما برای انجام پردازش‌های سنگین استفاده می‌کنند. برخی از بدافزارها از سیستم شما برای انجام کارهای خرابکارانه بر روی سیستم‌های دیگر استفاده می‌کنند.

 دنیای کامپیوتری هم مانند دنیای واقعی می‌تواند بدی‌هایی داشته باشد. همان گونه که در دنیای واقعی دزدها، باجگیرها و قاتل‌ها وجود دارند، در دنیای مجازی هم مفاهیمی به همین ترتیب به وجود آمده اند. شاید عبارت بدافزار را تاکنون شنیده باشید، در اینجا به تعریف این مفهوم و انواع آن خواهیم پرداخت و پس از آن چند ابزار برای مقابله با چنین مشکلاتی را معرفی خواهیم نمود که می‌توانید تمامی آن‌ها را از سایت دانلود تاریخ ما و قسمت برنامه های امنیتی دانلود نمایید.

بدافزارها یا Malwares در واقع تکه کدهایی هستند که توسط برخی برنامه‌نویسان نوشته شده تا به صورت غیر قانونی و بدون اجازه طرف مقابل، سیستم کامیپوتری او را آلوده کرده و یا این که آن قطعه کدها عملیات خرابکارانه را در سیستم قربانی انجام می‌دهند. این فقط کامپیوترها نیستند که از بدافزارها آسیب می‌بینند، گوشی‌های هوشمند تلفن همراه و تبلت‌ها هم از بدافزارها در امان نیستند. بدافزارها می‌توانند به راحتی اطلاعات سیستم شما را دزدیده و به سمت نامعلومی روانه کند. از جمله اطلاعات مهم می‌تواند ایمیل شما، رمز ایمیل، شماره کارت بانکی و رمز و سایر مشخصات، ردگیری شما در مراجعه به سایت‌ها، دزدیدن اطلاعات شخصی مانند عکس‌ها و فیلم‌های خانوادگی و ... را نام برد.

رویه‌ی عمل بدافزارها، شکل های متفاوتی دارند. برای مثال برخی از بدافزارها از منابع سیستم شما برای انجام پردازش‌های سنگین استفاده می‌کنند. برخی از بدافزارها از سیستم شما برای انجام کارهای خرابکارانه بر روی سیستم‌های دیگر استفاده می‌کنند. بدافزارها را به دسته‌های زیر تقسیم می‌کنند:

ویروس‌ها: این دسته از بدافزارها به طور مداوم خود را تکثیر می‌کنند. پس از تکثیر و یا در حین آن هم اقدام به خرابکاری می‌کنند. همانطور که ویروس‌های بیولوژیک نیاز به یک میزبان دارند ، ویروس‌های مجازی هم برای اجرا نیاز به یک برنامه یا کاربر دارند.

کرم‌ها: کرم‌ها از طریق حفره‌های شبکه‌ای کامپیوتر به آن‌ها نفوذ می‌کنند و سپس عملیات خرابکاری را شروع خواهند کرد. کرم ها به دنبال سیستم‌هایی که آسیب پذیری بیشتری دارند می‌گردند و به آن‌ها حمله کرده و از آنها به عنوان قربانی برای حمله به سیستم‌های دیگر استفاده می‌کنند.

اسب‌های تروجان: این نوع از بدافزارها در ظاهر خود را مفید نشان داده و تلاش می‌کنند تا کاربر را گول بزنند. آن‌ها خود را پشت برنامه‌های دیگر مخفی کرده و سپس وارد سیستم کاربر شده و عملیات خود را شروع می‌کنند.

تا این جا با سه نوع از اصلی ترین انواع بدافزارها آشنا شدیم. حال قصد داریم تا شما را به چند برنامه کاربردی مفید برای مبارزه با چنین بدافزارهایی آشنا کنیم. پس در ادامه هم با ما همراه باشید.

برنامه Loaris Trojan Remover

یک نرم‌افزار بسیار قدرتمند برای از بین بردن تروجان‌ها و هر گونه از بدافزارها در سیستم که شما را با خطر مواجه کرده است. اگر اخیرا متوجه اتفاقاتی چون نصب شدن برخی نوار ابزارها بر روی مرورگرها ، روبرو شدن با اسپمینگ، تغییر صفحه خانگی مرورگر و ... باید آگاه باشید که ممکن است امنیت سیستم شما با مشکل مواجه شده باشد. پس بهتر است برنامه Loaris Trojan Remover را در سیستم خود داشته باشید. از جمله کارهایی که این نرم افزار برای شما انجام خواهد داد: پیدا کردن و پاک کردن تمام بدافزارها، جلوگیری از اجرای کدهای مخرب، پیدا کردن مخرب‌ها، ریست کردن تنظیمات امنیتی ، محافظت از سیستم شما در مقابل حملات اینترنتی و ... . برای دانلود Loaris Trojan Remover می‌توانید آن را از سایت دانلود تاریخ ما دریافت کنید.

برنامه Glary Malware Hunter

یک برنامه بسیار سریع برای جست و جوی فایل‌ها و برنامه‌های مخرب و خطرناک است. برنامه Glary Malware Hunter دستگاه شما از هر گونه تهدیدی پاک کرده و یک گارد دفاعی در برابر بدافزارها ایجاد خواهد کرد و از وارد شدن تروجان‌ها ، کرم ها و ویروس‌ها به سیستم شما جلوگیری خواهد کرد. از جمله کارهایی که این نرم‌افزار برای شما انجام خواهد داد: پیدا کردن ویروس‌ها، کرم و تروجان ها و نابود کردن آن‌ها، یافتن برنامه‌ها با عملکرد خطرناک و حذف آنها، ایجاد فضای امن برای جلوگیری از به خطر افتادن داده‌های مهم مانند پسوردها ، کارت بانکی و ...، اسکن مداوم سیستم شما، آپدیت مداوم سیستم . پیشنهاد می‌کنیم حتما این برنامه را در سیستم خود داشته و از آن برای محافظت کامپیوتر خود استفاده کنید. برای دانلود Glary Malware Hunter می‌توانید به سایت دانلود تاریخ ما مراجعه کنید.

سایت دانلود تاریخ ما مرجع مناسب برای دانلود انواع برنامه‌های کاربردی مانند :

دانلود آنتی ویروس‌ها

دانلود برنامه‌های بهینه ساز

دانلود نرم‌افزارهای مالتی مدیا

دانلود نرم‌افزار گرافیکی

و ... می‌باشد.

منبع: فرارو

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s