جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۰

در تولید گاز در پارس جنوبی از قطر جلوتر هستیم

ساعت24-وزیر نفت گفت: در تولید گاز در پارس جنوبی از قطر جلوتر هستیم و تولید روزانه ما از قطر جلوتر است.

به گزارش  صدا و سیما، بیژن نامدار زنگنه در ارتباط تلفنی با بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما در پاسخ به اینکه اجرای طرح در پارس جنوبی در دریا به پایان می‌رسد به چه معنا است، گفت: معنای این فرآیند آن است که همه سکوها نصب می‌شوند و همه خطوطی که گاز را از سکوهای دریا به خشکی می‌آورند، نصب و عملیاتی می‌شوند و تولید در حد طراحی در این فازها به انجام می‌رسد.

وی ادامه داد: در ۲۷ فاز متعارف پارس جنوبی خواهیم توانست حدود ۸۰۰ میلیون متر مکعب گاز خام را به خشکی منتقل و در پالایشگاه‌ها پالایش و در شبکه سراسری تزریق کنیم.

زنگنه افزود: بخشی از این گازها به خوراک پتروشیمی‌ها تبدیل و یا به عنوان گاز مایع صادر می‌شود و بخشی هم در داخل، مصرف می‌شود.

وزیر نفت گفت: اکنون حدود ۷۰۰ میلیون مترمکعب گاز از فازهای مختلف پارس جنوبی تولید داریم که تا آخر سال ۵۰ میلیون متر مکعب به این رقم اضافه می‌شود.

نامدار زنگنه در پاسخ به این پرسش که وزارت نفت چه برنامه‌ای برای جبران کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی و عبور از تحریم‌ها دارد؟ گفت: برنامه‌های تحریم شکن خود را اعلام نمی‌کنیم و تلاش می‌کنیم با تمام قدرت و احساس مسئولیت نسبت به ملت مان عمل کنیم و در مقابل دشمنی که ظالمانه به حقوق ما تجاوز کرده است ایستاده‌ایم و از همه امکانات برای صادرات نفت و فرآورده‌های آن استفاده کنیم.

منبع: مهر

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
s