کد خبر 583954
تاریخ انتشار: ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۰

ساعت۲۴-معاون امور اقتصادی وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه پیش از راه‌اندازی سامانه بازارگاه، نظارت بر خوارک و دام طیور به اندازه کافی نبود، گفت: در حال حاضر نشتی خوراک دام و طیور به بازار آزاد 10 درصد است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، سیدالشمس‌الدین حسینی در برنامه میز اقتصاد شبکه سیما اعلام کرد: اطلاع‌رسانی دولت در زمینه اصلاح ارز دولتی کافی نبوده و باید رئیس‌جمهور و وزرای تخصصی به طور کامل موضوع را برای مردم تشریح کنند.

وی با بیان اینکه بدون همراهی مردم اجرای طرح به این بزرگی مقدور نیست، گفت: باید مردم در شرایط کامل اجرای این طرح بزرگ قرار گیرند.

حسینی تصریح کرد: همگام با اجرای این طرح، دستگاه‌های ذیربط هم باید حرکت خود را جدی‌تر کرده و نظارت خود را بیشتر کنند.

وی در ادامه گفت: سازمان برنامه و بودجه به همان اندازه که به تعادل بودجه خودش فکر می‌کند باید به فکر بودجه مردم هم باشد.

این نماینده مجلس در عین حال تأکید کرد: منابع بسیار خوبی در قانون بودجه وجود دارد و می‌توان آنها را احیا کرد.

* نهاده‌های خوراک دام و طیور فقط 10 درصد نشتی دارد

در ادامه این برنامه، محمد قربانی معاون امور اقتصادی وزیر جهاد کشاورزی در پاسخ به اینکه آیا ارز ترجیحی تأثیری در رسیدن این نهاده به دست تولیدکنندگان داشته است، گفت: نظارت بر سامانه بازارگاه که توزیع خوراک دام و طیور را انجام می‌دهد، پس از راه‌اندازی این سامانه بیشتر شده و در دولت سیزدهم هم تمرکز روی آن بیشتر شده است، اما پیش از راه‌اندازی سامانه بازارگاه، نظارت بر خوارک و دام طیور به اندازه کافی نبود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر نشتی خوراک دام و طیور به بازار آزاد 10 درصد است گفت: قرار بود هزینه‌های تولید کشاورزی کاهش پیدا کند، اما شاهد افزایش تورم 36 تا 40 درصدی در این بخش هستیم که روی قیمت مصرف‌کننده هم تأثیر گذاشته است و باید یکی از برنامه‌های جدی دولت کاهش هزینه‌های تولید باشد.

انتهای پیام/

کد خبر 583954

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.