جمعه ۲۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۵

ماهیجه ها و استخوان های کودکان را قوی تر کنید

کودکان

ساعت 24-بر اساس تحقیقات جدید اگر می خواهید فرزندتان ماهیچه و استخوان های قوی داشته باشند آنها را به ورزش هایی با توپ یا انجام تمرین های مرتب تشویق کنید . آزمایش ها نشان می دهند تمرین های سخت در مدرسه تاثیر مثبتی بر تراکم استخوان و تقویت ماهیجه و ایجاد تعادل در کودکان 8 تا 10 سال دارد

محققین، در یک سال تحصیلی ،  295  دانش آموز 8 تا 10 سال را از نظر سلامت استخوان و ماهیچه موردبررسی قرار دادند. آنها دانش آموزانی را که در کلاس های آموزش جسمی معمولی شرکت کرده بوده اند با دانش آموزانی که ورزش های شدیدتری انجام داده بودند مقایسه کردند. کودکانی که ورزش هایی با توپ داشتند یا در تمرین های مانند وزنه بردازی  سه روز در هفته به مدت چهار دقیقه شرکت کرده بودند ،  10 درصد افزایش نیروی عضلانی و 15 درصد افزایش تعادل داشتند.

نتایج بررسی  نشان داد افزایش تراکم استخوان در گروه های ورزش با توپ هفت درصد در پاها و دو درصد در کل بدن است  که این نشان دهنده افزایش واقعی تراکم استخوان است . به گفته محققین ورزش کردن در مدرسه اولین گام بزرگ برای پیشگیری از بیماری های آتی در دانش آموزان است .

براساس جدید ترین پژوهش ها انجام فعالیت ورزشی سبب تقویت آی کیو ی و همانطور که در بالا گفته شد سبب تقویت قوای جسمی در کودکان است .

ورزش با شدت بالا و در بازه زمانی کوتاه به طور روزانه می تواند نقش چشمگیری در تقویت هوش رفتاری ، شناختی و هیجانی کودک و نیز بهبود رشد جسمانی را در پی داشته باشد .

جلسه های تمرین روزنه به مدت 30 الی 40 دقیقه با شدت بالا برای یادگیری و حافظه خردسالان بسیار مفیداست و سبب گرفتن نمره بالای درسی می شود

از جمله مناسب ترین ورزش ها برای خردسالان می توان به دو ، ورزش کشتی ، پرش ، شنا ، آمادگی جسمانی ف ورزش های

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.