پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۹

رئیس جمهور چین دعوت سفر به کره شمالی را پذیرفت

ساعت 24- خبرگزاری دولتی کره شمالی می گوید 'شی جین پینگ' رئیس جمهوری چین، دعوت رهبر کره شمالی برای سفر به پیونگ یانگ را پذیرفته است.

خبرگزاری مرکزی کره شمالی روز پنجشنبه در گزارشی در ارتباط با سفر 'کیم جونگ اون' به چین در هفته جاری نوشت رهبر کره شمالی در این سفر از شی خواست تا به مناسبت هفتادمین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک بین دو کشور از کره شمالی دیدار کند که رییس جمهوری چین این دیدار را پذیرفته است.

چنانچه این سفر انجام شود نخستین دیدار شی از کره شمالی به عنوان بالاترین مقام چین خواهد بود.
سال گذشته میلادی نیز زمزمه هایی در مورد سفر 'شی جین پینگ' به کره شمالی در رسانه های این کشور مطرح شد اما در نهایت انجام نشد.
'کیم جونگ اون' دبیرکل کمیته مرکزی حزب کارگران و رهبر کره شمالی به دعوت 'شی جین پنگ' رییس جمهوری چین، روز دوشنبه تا چهارشنبه این هفته به پکن سفر کرد.
سفر هفته جاری رهبر کره شمالی به پکن، چهارمین سفر کیم به چین در 10 ماه گذشته و بعد از تحولات جدید شبه جزیره بود.

ایرنا

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s