پنجشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۵

تاکید موگرینی بر ضرورت راهکار سیاسی بحران سوریه

ساعت24 -مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز چهارشنبه بر ضرورت حل سیاسی بحران سوریه تاکید کرد.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز چهارشنبه پس از دیدار با «گرد پترسون» نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه بر ضرورت حل سیاسی بحران سوریه تاکید کرد.

فدریکا موگرینی در کنفرانس خبری مشترک با پترسون با بیان اینکه زمان آن رسیده است که حل و فصل سیاسی بحران سوریه انجام گیرد، وجود اختلافات داخل اتحادیه اروپا پیرامون این پرونده را رد کرد.

موگرینی گفت: تحقق پیروزی نظامی در برخی نبردهای میدانی ممکن است و چه بسا می‌توان در جنگ پیروز شد اما این امر ضرورت ایجاد راهکار سیاسی در سوریه را نفی نمی‌کند.

وی در واکنش به برخی گزارشات درباره اختلافات داخل اتحادیه اروپا در پی آمادگی برخی اعضای آن برای تجدیدنظر در خصوص مشارکت در بازسازی سوریه افزود: موضع اتحادیه اروپا در این خصوص کاملاً یکپارچه است و تمام ۲۸ عضو این اتحادیه اخیراً بر غیرممکن بودن مشارکت در بازسازی سوریه قبل از آغاز روند سیاسی در این کشور تاکید کردند.

منبع: مهر

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s