یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۳

وضعیت جوی کشور طی امروز و هفته جاری

ساعت24 -یک کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز دامنه‌های البرز مرکزی استان‌های شمال آذربایجان شرقی و غربی، ارتفاعات البرزمرکزی در استان‌های قزوین، سمنان و شمال شرق تهران، غرب کردستان، شمال غرب فارس، جنوب اصفهان، شرق کهگیلویه وبویراحمد، جنوب کرمان و شمال هرمزگان بارش پراکنده باران، رگبار و گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید نیز رخ خواهد داد.

 کبری رفیعی درباره وضعیت جوی کشور طی امروز و هفته جاری گفت: امروز در بیشتر مناطق کشور شاهد بارش پراکنده باران هستیم. در دامنه‌های البرز مرکزی استان‌های شمال آذربایجان شرقی و غربی، ارتفاعات البرزمرکزی در استان‌های قزوین، سمنان و شمال شرق تهران، غرب کردستان، شمال غرب فارس، جنوب اصفهان، شرق کهگیلویه وبویراحمد، جنوب کرمان و شمال هرمزگان بارش پراکنده باران، رگبار و گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید نیز رخ خواهد داد.

وی افزود: فردا در سواحل دریای خزر به ویژه شرق سواحل و شمال شرق کشور مثل خراسان شمالی و رضوی بارش ها را خواهیم داشت و در ساعات بعد از ظهر در استان‌های البرز تهران سمنان اصفهان یزد چهارمحال و بختیاری و نیمه شمالی استان‌های هرمزگان و فارس و جنوب کرمان رگبار پراکنده رخ خواهد داد و گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید همراه خواهد بود.

رفیعی ادامه داد: طی فردا در استان های همدان قم مرکزی شمال آذربایجان غربی و شرقی بارش پراگنده را داریم. از روز سه شنبه تا پایان هفته ناپایداری را در نوار شمالی کشور همچنان داریم و در استان قزوین البرز تهران و سمنان هم ادامه بارش ها را خواهیم داشت.

این کارشناس سازمان هواشناسی گفت: در استان اصفهان یزد فارس کرمان و شمال هرمزگان در ساعات‌های بعد از ظهر با رگبار مواجهه خواهیم شد که گاهی با رعد و برق و وزش باد همراه خواهد بود.

وی درباره بیشترین بارش ها در کشور گفت: بیشتر بارش ها در سه شنبه در استان تهران سمنان و مازندران و گلستان و روز چهارشنه علاوه بر این مناطق در شمال خراسان رضوی و شمالی و شمال استان مرکزی و قم قابل توجه خواهد بود.

احتمال وقوع سیلاب در خراسان طی روز پنج شنبه

این کارشناس سازمان هواشناسی در ادامه بیان کرد: روز پنج شنبه در شمال خراسان رضوی و خراسان شمالی و شمال اصفهان بارش ها شدت بیشتری دارد که احتمال سیلاب ناگهنانی در مناطق کوهستانی وجود دارد.

از روز دوشنبه فردا کاهش دمای ۵ تا ۷ درجه در سوحل دریای خزر خواهیم داشت و روز‌های چهارشنبه و پنج شنبه وزش باد شدید را در خراسان جنوبی و شمال استان سیستان و بلوچستان بویژه در منطقه زابل داریم که به ویژه در منطقه زابل سبب گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا نیز خواهد شد.

رفیعی افزود: تهران هم امروز کمی ابری و بعد از ظهر افزایش ابر و در ساعت‌های بعد ظهر و اوایل شب گاهی رگبار پراکنده و رعد وبرق و همینطور وزش باد شدید انتظار داریم حداکثر دمای تهران امروز به ۳۵ درجه و حداقل دما فردا صبح هم ۲۴ درجه بالای صفر پیش بینی شده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s