پنجشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۶

نرخ نفت در بالاترین سطح ۶ ماه گذشته

ساعت24- امروز در بازارهای جهانی قیمت نفت با متوقف شدن فعالیت دکل‌های نفتی آمریکا به دلیل طوفان مکزیک و کاهش تولید به یک‌سوم، به بیشترین میزان ۶ ماه گذشته رسید.

 امروز قیمت نفت برنت با ۹ سنت افزایش نسبت به روز گذشته به قیمت ۶۷ دلار و ۱۰ سنت معامله شد. نفت وست تگزاس آمریکا هم با افزایش ۱۳ سنتی بشکه‌ای ۶۰ دلار و ۵۶ سنت به فروش رسید. بنزین، نفت کوره و گازوئیل هم افزایش‌هایی به ترتیب ۲.۲۸ دلار، ۹۹ سنت و ۱۱.۷۵ دلار را تجربه کردند.

 قیمت نفت آتی به دلیل طوفان مکزیک که تولید نفت در این منطقه را به شدت تهدید می‌کند، به بیشترین میزان شش ماه گذشته رسید. تولیدکنندگان نفت آمریکا روز چهارشنبه تقریبا یک‌سوم تولید نفت مکزیک را متوقف کردند که پیش‌بینی می‌شود بزرگ‌ترین طوفان فصل در منطقه باشد.همچنین بر اساس گزارش رویترز کاهش ذخایر نفت آمریکا هم در روند صعودی قیمت موثر بود. ذخایر نفت آمریکا در هفته منتهی به پنجم جولای ۹.۵ میلیون بشکه کاهش یافت که این میزان تقریبا سه برابر میزانی است که قبلا پیش‌بینی شده بود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s