رفتن به محتوا
سام سرویس
کد خبر 454971

کمک هزینه دولت کبک به مهاجران برای یادگیری زبان فرانسه

رپورتاژ تبلیغی / از تاریخ 1 جولای سیستم جدید کمک هزینه یادگیری زبان فرانسه کبک اعلام گردید. .

div>

از تاریخ 1 جولای سیستم جدید کمک هزینه یادگیری زبان فرانسه کبک اعلام گردید . مطابق این سیستم جدید افرادی که در حال ویزای تحصیلی کانادا هستند و یا با ویزای کار کانادا در ایالت کبک زندگی می کنند می توانند از این برنامه استفاده نمایند. کبک بعد از انتاریو دومین استان پرجمعیت کانادا است و تنها استانی است که جمعیت فرانسه زبان آن بیشتر است و زبان فرانسه تنها زبان رسمی این استان است به همین دلیل این استان به عنوان پایتخت فرانسوی ها در خارج از کبک شناخته شده است. دولت کبک همواره قوانین مختلفی را برای حفاظت از میراث زبان فرانسه وضع می کنند. به طور مثال قانون کبک بدین گونه است نوشته های فرانسوی زبان تابلو های عمومی دوبرابر بزرگتر از نوشته های زبان دیگر باشند و یا در مورد تحصیل در مدارس این استان خانواده هایی که در ایالت کبک به عنوان مقیم و یا شهروند کانادا زندگی می کنند، تحصیل فرزندانشان در مدارس فرانسه زبان به صورت رایگان و در مدارس انگلیسی زبان همراه با هزینه می باشد. در مجموع ۹ دانشگاه در کبک وجود دارد که سه دانشگاه آن به زبان انگلیسی تدریس می کنند. دیگر دانشگاه های کبک، فرانسوی زبان هستند.

البته شما می توانید بدون صحبت کردن به زبان فرانسه در این استان زندگی کنید اما گزینه های اشتغال شما بسیار محدود می شود و بیشتر کارفرمایان نیاز دارند که کارکنان آن ها به صورت دو زبانه یا زبان فرانسه صحبت کنند. با یادگیری زبان فرانسه فرصت های شغلی شما بسیار بهبود می یابد.

به همین دلیل شاید بسیاری از مهاجران و دارندگان ویزای کانادا فکر کنند که برای مهاجرت به استان کبک دانستن زبان فرانسوی الزامی است اما دولت کبک گزینه های بهتری را برای کمک به مهاجران در یاد گیری زبان فرانسه مهیا کرده است.

اگر قصد مهاجرت به استان کبک را دارید می توانید پس از مهاجرت از این کمک هزینه بهره ببرید. کسانی که در کبک زندگی می کنند و دارای ویزای تحصیلی و ویزای کار هستند واجد شرایط این برنامه اند.
دوره ها و برنامه های زبان فرانسوی به صورت رایگان در کبک دسترس هستند و کمک های مالی به گونه ای طراحی شده اند که شما بتوانید در یادگیری زبان خود متمرکز شوید و در مورد نیازهای مالی روزانه خود نگرانی نداشته باشید.

دوره های زبان فرانسه کبک

دولت کبک طیف گسترده ای از کلاس های زبان فرانسه را متناسب با نیازها و برنامه های مهاجران ارائه می دهد. بیشتر دانشگاه ها و کالج ها و مدارس شمال دوره های زبان فرانسه در برنامه های آموزش بزرگسالان خود برای عموم مردم هستند. اگر طی 5 سال گذشته به کانادا رسیده اید و بالای 16 سال سن دارید می توانید از کلاس های زبان فرانسه و بودجه دولتی کبک بهره مند شوید. 3 نوع برنامه برای دوره های زبان فرانسه در نظر گرفته شده است در ادامه با معرفی دوره ها با ما همراه باشید.

دوره زبان فرانسه فشرده تمام وقت

در این دوره زبان فرانسه شما با زندگی روزمره و فرهنگ کبک آشنا خواهید شد. هر ترم حدودا 11 هفته و 30 ساعت در هفته است کمک های مالی نیز برای مشارکت، حمل و نقل و مراقبت از کودکان توسط دولت کبک ارائه می شود. این کلاس برای مهاجران دارای (CSQ) و بالای 16 سال و مدت زمان اقامت کم تر از 5 سال در نظر گرفته شده است. ( عبارت CSQ مخفف Québec Selection Certificate و به معنی گواهی گزینش کبک می‌باشد. اگر تقاضای مهاجرت و اقامت دائم در کبک (چه از طریق PEQ و چه از طریق Skill Worker) را دارید باید ابتدا این گواهی را اخذ و سپس جهت اخذ اقامت دائم ( PR) اقدام نمایید. )

  • مدت زمان دوره تحصیلی : 30 ساعت در هفته
  • کمک هزینه : 185 دلار کانادا در هفته (740 دلار کانادا در ماه)
  • هزینه نگهداری فرزند: تا سقف 25 دلار در روز

دوره های زبان فرانسه به صورت پاره وقت

اگر برنامه زمانی پر مشغله ای دارید و نمی توانید به کلاس های تمام وقت زبان فرانسه بروید دوره های پاره وقت برای شما مناسب تر است.

  • مدت زمان دوره : سه روز در هفته (12 ، 9 ، 6 یا 4 ساعت در هفته )
  • کمک هزینه : 15 دلار در روز4
  • هزینه نگهداری فرزند: تا سقف 9 دلار در روز

دوره زبان فرانسه متناسب با شغل یا رشته تحصیلی

این برنامه برای کسانی که است که دانش متوسط از زبان فرانسه دارند و می خواهند زبان فرانسه خود را در یک فیلد خاص کاری یا تحصیلی بهبود بخشند. کلاس ها به صورت معمول 6 ساعت در هفته است و پس از ساعت کاری برگذار می شود. در برخی از مناطق کبک از جمله مونترال دوره های فرانسه در محل کار نیز برگذار می شود .

  • مدت زمان دوره : بین 4 تا 6 ساعت در هفته
  • کمک هزینه: 15 دلار در روز
  • هزینه نگهداری فرزند: تا سقف 9 دلار درروز

همانطور که می بینید این دوره ها برای افراد با شرایط مختلف در نظر گرفته شده اند. اگر قصد مهاجرت به کانادا و اقامت در استان کبک را دارید و همچنین زمان یادگیری زبان فرانسه پیش از مهاجرت را ندارید این برنامه کمک بسیاری به شما خواهد که پس از مدتی بتوانید سطح کیفیت زندگی و شغل خود را در این استان ارتقا دهید.

پوستر منتشر شده توسط دولت کبک برای معرفی دوره های زبان فرانسه

نظرات کاربران
نظر شما

ساعت 24 از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

تازه‌ترین خبرها