پنجشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۷

افزایش قاچاق پارچه در صنعت مبلمان

فروش مبل

ساعت24 -تولیدکننده صنعت مبلمان گفت: قاچاق پارچه در صنعت مبلمان، نسبت به پارسال افزایش پیدا کرده است و موجب شده که دلالان با هم رقابت کنند.

تولیدکننده صنعت مبلمان گفت: قاچاق پارچه در صنعت مبلمان، نسبت به پارسال افزایش پیدا کرده است و موجب شده که دلالان با هم رقابت کنند.

قاچاق پارچه در مبلمان نسبت به سال گذشته افزایش یافته استامیرحسین خالقی یک تولیدکننده مبلمان درباره وضع بازار مبلمان اظهار کرد: قاچاق پارچه، نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده است و موجب شده که دلالان با هم رقابت کنند.

این تولیدکننده مبلمان با اشاره به اینکه کمبود مواد اولیه در این صنف موجب می شود که قیمت مبلمان افزایش چشمگیری پیدا کند، افزود: این موضوع سبب شده که توان خرید مردم به مراتب کمتر شود و دلالان، پارچه را از ترکیه خریداری کنند و با قیمت ارزان به مردم بفروشند.

خالقی یکی از موانع تولید را حمایت نکردن دولت از صنعت مبلمان دانست و افزود: اگر دولت حمایت همه جانبه از این صنف داشته باشد این بازار می‌تواند مبلمان را با قیمت مناسب عرضه کند.

این تولید کننده مبلمان در پاسخ به این پرسش که وضع تولید مبلمان در بازار داخلی چگونه است؟ اظهار کرد: پارچه در شهر اصفهان از کیفیت خوبی برخوردار است؛ این در حالی است که در قزوین و ورامین وضعیت چندان مناسبی ندارد.

خالقی در ادامه ابراز امیدواری کرد که همکاری مسئولان ذی‌ربط با بخش خصوصی می‌تواند در جهت تحقق رونق این صنف گامی کوثر تلقی شود.

او با بیان اینکه پارچه مبلمان بیشتر وارداتی است، گفت: اصولا تولید کنندگان بیشتر از پارچه خارجی استفاده می کنند؛ بنابراین پارچه های مبلمان بیشتر وارداتی است.

این تولید کننده مبلمان در پایان از مردم خواست برای تحقق شعار حمایت از تولید و کالای ایرانی، تصور باکیفیت بودن کالای خارجی (قاچاق) را کنار بگذارند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s