دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۴

کشته شدن چهار نظامی نیجریه‌ای در حمله داعش

ساعت24-عناصر گروه تروریستی داعش در غرب آفریقا با حمله به گشتی نظامی در شمال شرقی نیجریه، چهار نظامی را به قتل رساندند.

یک افسر ارتش نیجریه اعلام کرد که عناصر گروه تروریستی داعش در غرب آفریقا با حمله به یک گشتی نظامی در روستای «موگولا» واقع در نزدیکی کامرون، چهار نظامی را به قتل رسانده و اسلحه آن‌ها و ضد هوایی موجود در خودرو نظامی را به غارت بردند.

طبق گزارش خبرگزاری فرانسه، این افسر ارتش نیجریه که خواست نامش فاش نشود، افزود که ارتش چهار نفر از نیروهای خود را در حمله عناصر داعش از دست داد و مهاجمان دو خودروی نظامی کوچک را به تصرف خود درآورده اما به دلیل دشواری مسیر مجبور به ترک این خودروها شدند.

درگیری‌های شمال نیجریه از سال ۲۰۰۹ تا کنون به کشته شدن بیش از ۲۷ هزار نفر و آواره شدن حدود ۸/۱ میلیون نفر منجر شده است. این درگیری‌ها تا چاد، کامرون و نیجر در همسایگی نیجریه امتداد داشته است.

منبع: فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','https://www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-53492516-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); s