دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۴

کریمی قدوسی و ذوالنوری آموزش دیده اند اختلافات بین مسئولان را تشدید کنند

ساعت 24- یک نماینده مجلس دهم گفت: تندروها انتظار دارند دستگاه دیپلماسی کشور وظیفه امنیتی ها و نظامیان را انجام بدهد و دولت، رییس جمهور و ظریف مثل نظامیان و امنیتی ها عمل کنند، این رفتار عجیب این جمع بسیار قابل تامل است

در پی ترور ناجوانمردانه شهید محسن فخری زاده، برخی تندروها همان موضع همیشگی یعنی حمله به دولت را در پیش گرفتند، در همین رابطه جلال میرزایی، نماینده مجلس دهم،گفت: برداشت من این است که اتاق فکر مستقر در تل آویو در کنار طراحی این نوع پروژه های ترور و به موازات انجام این کارها، طراحی هایی برای انجام عملیات روانی دارد. آنها سعی می کنند طراح های خود را در ارتباط با ایران هم زمان پیش ببرند. هر اتفاقی که رخ می دهد سعی می کنند، نهایت استفاده را ببرند.

او افزود: باید توجه کنیم که واکنش ها به ترور شهید فخری زاده به دو دسته تقسیم می شود؛ یکی مواضع مسئولین و مسئولین نهادهای حاکمیتی که ضمن تقبیح این جنایت بر شناسایی عاملان و مجازات آنان تاکید کرده اند، درست هم همین است و نباید این مساله را به عنوان وسیله ای، برای ایجاد التهاب در جامعه به کار گرفت بلکه این اتفاق و این قبیل اتفاقات، مایه وحدت و انسجام ملی می شود. واکنش دومی که از ساعات اولیه ترور شهید فخری زاده، شاهد آن بودیم، موضع گیری جریان سیاسی تندرو است که در یک ساله اخیر داعیه حل مشکلات کشور را دارد و در مقابل دولت روحانی ایستاده است. این جریان با استفاده از این ترور، امروز به دنبال پیگیری مقاصد سیاسی و پیروزی خود در انتخابات پیش رو است البته بدون توجه به منافع ملی.

این نماینده مجلس دهم با اشاره به تلاش تندروها در روزهای اخیر تاکید کرد: متاسفانه این جریان بر اساس اصلی که به مارکسیست ها متعلق است و می گویند، هدف وسیله را توجیه می کند از هر وسیله ای، حتی از این ترور ناجوانمردانه برای تخریب دولت استفاده می کنند. برای آنها تنها چیزی که اصالت دارد، رسیدن به قدرت سیاسی بیشتر است و جا دارد، دستگاه های امنیتی ضمن تمرکز بر شناسایی عاملان این ترور روی مرتبه فکری جریانی که به موازات این ترور فیزیکی به دنبال تخریب فضای سیاسی و روانی جامعه است، دقت و تمرکز داشته باشند.

او درباره موضع گیری اخیر ذوالنوری و کریمی قدوسی تصریح کرد: موضع گیری امثال ذوالنوری، کریمی قدوسی و امثال رسایی و دیگران و برخی کاربران فضای مجازی که در چند ماه اخیر بسیار فعال شده اند و کار آنها توییت کردن است، انسجامی را در فرصت سوزی نشان می دهد؛ آنها آمادگی دارند و آموزش دیده اند تا فرصت سوزی کنند و اختلافات داخلی را تشدید و انسجام مسئولین را به هم بزنند.

میرزایی در پایان خاطرنشان کرد: در همان دقایق اولیه انتشار خبر این جنایت آنها شروع به انتقاد از دولت کردند و این مساله را به برجام، بایدن، دموکرات ها و رویکرد دولت در عرصه دیپلماسی، ربط دادند. این آقایان توجهی ندارند و نمی دانند بین فعالیت در عرصه دیپلماسی و کاری که نظامیان در عرصه امینتی انجام می دهند، تفاوت وجود دارد. آنها انتظار دارند دستگاه دیپلماسی کشور وظیفه امنیتی ها و نظامیان را انجام بدهد و دولت، رییس جمهور و ظریف مثل نظامیان و امنیتی ها عمل کنند، این رفتار عجیب این جمع بسیار قابل تامل است.

برنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.