کد خبر 586612
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۱

ساعت24-رکن اطلاعات وزارت دفاع انگلیس در تازه‌ترین ارزیابی خود درباره جنگ در اوکراین از پیشروی روسیه در خارکف خبر داد.

در بیانیه‌ای که روز سه‌شنبه منتشر شد آمده است: تلاش اصلی روسیه همچنان حمله به سیورودونتسک در دونباس است. گروه غربی نیروهای روسیه، احتمالاً برای اولین بار در چند هفته اخیر پیشروی های کوچکی در بخش خارکف داشته اند.

در ادامه این بیانیه آمده است: در ۱۰ ژوئن، معاون اول رئیس کمیسیون صنایع نظامی روسیه پیش بینی کرد که هزینه های دفاعی دولت ۶۰۰ تا ۷۰۰ میلیارد روبل (۸.۵ تا ۱۰ میلیارد پوند) افزایش خواهد یافت که می تواند به افزایش ۲۰ درصدی در بودجه دفاعی روسیه شود.

طبق ارزیابی وزارت دفاع انگلیس، کمک‌های مالی دولت روسیه به پایگاه صنعت دفاعی این کشور اجازه می دهد تا به آرامی خواسته‌هایی را که از جنگ اوکراین بر آن تحمیل شده است، برآورده کند. اما اثرات تحریم ها و کمبود تخصص، این صنعت را با مشکل مواجه خواهد کرد.

وزارت دفاع اننگلیس از ابتدای جنگ در اوکراین آخرین ارزیابی های خود را از تحولات در این کشور به صورت روزانه گزارش می‌دهد. در واقع انگلیس از زمان آغاز جنگ اوکراین، به بازیگر فعالی در عرصه این نبرد تبدیل شده و با اتخاذ مواضع ضد روسی، ارسال تسلیحات و تجهیزات نظامی و اعمال تحریم‌ علیه روسیه به تنش‌ و درگیری‌ها دامن زده است. این کشور تقریبا هفته‌ای یک بار تحریم‌های جدیدی را علیه روسیه وضع می‌کند.

کد خبر 586612

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.