کد خبر 566359
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۲

رپورتاژتبلیغی/فروش سیم و کابل، از جمله مواردی است که به اهمیت ویژه‌ ای نیاز دارد، زیرا این محصولات از تجهیزات مهم در سیستم الکتریکی هستند. این دو مفهومی کاملاً متفاوت دارند. زیرا سیم از یک هادی الکتریکی منفرد ساخته شده است، در حالی که یک کابل متشکل از یک گروه یا یک دسته از سیم‌ های چندتایی است که درون یک پوسته مشترک قرار گرفته ‌اند.

فروش سیم و کابل، از جمله مواردی است که به اهمیت ویژه‌ ای نیاز دارد، زیرا این محصولات از تجهیزات مهم در سیستم الکتریکی هستند. این دو مفهومی کاملاً متفاوت دارند. زیرا سیم از یک هادی الکتریکی منفرد ساخته شده است، در حالی که یک کابل متشکل از یک گروه یا یک دسته از سیم‌ های چندتایی است که درون یک پوسته مشترک قرار گرفته ‌اند.

   فروش سیم و کابل

فروش سیم و کابل و انواع آن

فروش سیم و کابل به خاطر انواع مختلفی که دارند و بسته به کاربرد و استفاده از آن ‌ها متفاوت است که در ادامه به معرفی انواع آن می ‌پردازیم.

کابل ارتباطی

به انواع کابل‌ ها و سیم‌ هایی که برای انتقال و یا ارتباط سیگنال، کاربرد دارند، کابل ارتباطی گفته می‌ شود. تنها هدف این نوع سیم یا کابل انتقال اطلاعات است. سه نوع کابل ارتباطی وجود دارد که عبارت اند از:

· کابل کواکسیال

· کابل زوج به هم تابیده

· کابل فیبر نوری

کابل دفن مستقیم

این نوع کابل به کابل خاکی نیز مشهور است و برای ارتباطات و انتقال توان استفاده می ‌شود. این کابل به صورت تخصصی طراحی شده است که می تواند بدون نیاز به عایق اضافه، غلاف یا لوله‌ کشی، مستقیماً در زیر زمین دفن شود. این نوع کابل دارای چندین لایه محافظ مانند لایه عایق پلاستیکی، لایه ضد آب و همچنین ژل ضربه‌گیر و غیره است. فروش سیم و کابل به خصوص نوع کابل مستقیم بسیار رونق دارد، زیرا برای محافظت از کابل در برابر گرما، رطوبت و سایر عوامل زیرزمینی بسیار مناسب است.

کابل با غلاف غیرفلزی

کابل غلاف ‌دار غیرفلزی که با نام تجاری کابل رومکس شناخته می‌ شود، نوعی کابل الکتریکی است که غلاف خارجی آن از پلاستیک ساخته شده است و از جریان‌ های هادی‌ داخلی محافظت می ‌کند. خرید و فروش سیم و کابل از این نوع محصول معمولاً برای سیم ‌کشی برق مسکونی استفاده می شود.

بر اساس تعداد هادی ‌ها، دو نوع کابل غلاف‌ دار وجود دارد، که عبارت اند از:

· کابل غلاف‌ NM دو سیمه

· کابل غلاف‌ NM سه سیمه

کابل غلاف فلزی

کابل غلاف‌ فلزی نوعی کابل برق زرهی با محافظ فلزی روی هادی‌ عایق ‌بندی شده است. هادی‌ به صورت جداگانه با لایه پلاستیکی عایق ‌بندی شده‌ است و برای محافظت بیشتر توسط یک غلاف فلزی احاطهمی شود. غلاف فلزی می ‌تواند بافته یا تاب خورده باشد یا می ‌تواند مانند یک لوله جامد باشد. انواع کابل غلاف فلزی به شرح زیر است:

· کابل فلزی زرهی

· کابل فلزیMC

کابل چند هادی یا چند هسته ‌ای

کابل چند هسته ‌ای یا چند هادی دارای چندین هادی با غلاف ‌های عایق ‌بندی شده در یک کابل پوشش ‌دار به صورت پیچیده است. فروش سیم و کابل از نوع کابل چند هسته ای به این دلیل حائز اهیمت است که با داشتن یک کابل از اتصال شلوغ جلوگیری می شود و با اتصال تک به تک آن‌ ها باعث صرفه‌ جویی در زمان خواهد شد. کابل چند هسته ‌ای اغلب در الکترونیک برای انتقال داده استفاده می شود و از کاربردهای آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ü انتقال سیگنال صوتی به میکسر صوتی

ü ارسال سیگنال صوتی و تصویری در کنسول ‌های بازی

ü ارسال سیگنال دوربین به CCU (واحد کنترل دوربین) در استودیوهای تلویزیونی

ü ارسال سیگنال صوتی و تصویری از دوربین با استفاده از یک کابل

ü در شبکه‌ بندی

   فروش سیم و کابل

انواع سیم و کابل در سیم‌ کشی مسکونی

سیم‌ کشی مسکونی از تیر برق تا وسایل و لوازم داخل خانه به طور عمده به پنج نوع تقسیم می‌ شود.

کابل افت خدمات

کابل افت خدمات، ‌کابل بین تیر برق و خانه یا ساختمان است. کابل افت خدمات، یک خط برقی هوایی از تیر برق تا سقف خانه است. کابل افت خدمات می ‌تواند انواع مختلفی مانند کابل دوپلکس، کابل تریپلکس، کابل کوادروپلکس داشته باشد.

سیم‌ های فیدر اصلی

کابل ‌ها و سیم‌ های فیدر اصلی، برق را از تیر روی سقف ساختمان به داخل ساختمان منتقل می ‌کنند. در فروش سیم و کابل‌ فروشندگان بیشتر سیم های فیدر اصلی از نوع ۶۰۰ ولت را به خریداران ارائه می دهند.

سیم‌ های تابلو برق

سیم‌ های تابلوی تغذیه، برق را به جعبه تقسیم اصلی توزیع برق انتقال می‌ دهند. معمولاً کابل‌ های THHN با عایق سیاه با جریان نامی ۲۵ درصد بیشتر از حداکثر جریان بار برای این منظور کاربرد دارند.

سیم‌ های با غلاف غیرفلزی

سیم‌ های غیرفلزی NM برای سیم‌کشی داخلی استفاده می ‌شوند. این سیم ‌ها از دو یا بیش از دو هادی تشکیل شده ‌اند که با یک هادی زمین عایق یا لخت عایق بندی می شوند. البته، یک لایه از پوشش پلاستیکی XLPE برای محافظت بیشتر نیز دارند.

در حال حاضر، برقکاران از جدیدترین نسخه نوع B برای تأسیسات داخلی استفاده می ‌کنند. هادی‌ های این سیم ‌ها می ‌توانند مفتولی یا رشته ‌ای باشند. انتقال هادی‌ های رشته ‌ای از طریق لوله ‌ای ساده‌ تر است.

سیم تک‌ هادی

سیم تک ‌هادی محبوب‌ ترین انتخاب برای سیستم الکتریکی داخل منزل است. این نوع سیم در چندین اندازه و رنگ که برای شناسایی فاز، نول و زمین به کار برده می ‌شوند و همچنین با هادی ‌های مفتولی یا رشته ‌ای در بازار موجود هستند. سیم مفتولی اتصالات بهتری را خواهد داشت، اما سیم ‌های رشته ‌ای انتقال راحت‌ت ری از طریق مجرای مربوطه دارند.

   فروش سیم و کابل

قیمت فروش سیم و کابل

قیمت سیم

بیش از 80 تا 90 درصد قیمت فروش سیم به وزن هادی آن بستگی دارد. چون بیشتر سیم ‌های هادی، تماماً و یا قسمتی از آن ها از مس تشکیل شده است، پس می ‌توان گفت که قیمت سیم به وزن مس آن بستگی دارد. بهتر است فروش سیم صرفاً از برندهای دارای استاندارد انجام گیرد.

قیمت کابل

قیمت سیم و کابل تا حد زیادی به وزن هادی آن بستگی دارد. پس از آن می ‌توان ماده سازنده عایق و روکش را موثرترین عامل بر قیمت کابل دانست.

با توجه به نکات گفته این موضوع مشخص شد که برای خرید و فروش سیم و کابل وزن هادی، مس و جنس مشتقات مربوط به آن ها مثل روکش و عایق بسیار اهمیت دارد و باید به این موارد توجه کنید.

جمع بندی

امروزه به دلیل پیشرفت فناوری، تقریباً انرژی همه دستگاه‌ ها چه در خانه و چه در فضای بیرون از طریق برق تأمین می ‌شود و با انواع سیم و کابل به ما می‌ رسد. نه تنها در بخش انرژی برق، از سیم و کابل برای انتقال و توزیع برق به خانه و یا صنایع استفاده می ‌شود، بلکه در بخش مخابرات نیز فروش سیم و کابل در انواع مختلف برای انتقال بی‌ وقفه داده ‌ها انجام می شود.

این مطلب تبلیغاتی است و محتوای آن توسط سفارش دهنده تهیه شده است.

کد خبر 566359

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.