دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۷

معدن شهری

معدنی خیابانی

ساعت24- پیش از این معادنی که مواد مفید و کم یاب از آن ها استخراج می شد در کو ها و روستاها و مناطق دور افتاده بود اما این روز ها معادن مواد کم یاب در شهر ها است.

به گزارش ساعت 24 بازیافت مواد مفید و با ارزش از زباله و کالاهای دور ریخته شده از مدت ها است که در اکثر کشورها به عنوان یک اهرم مهم و کار آمد توسعه پایدار اجرا می شود.این امر در کشورهایی که از مواهب طبیعی و معادن مواد کم یاب نیز بی بهره هستند بیش از پیش پیگری می شود و به آن اهمیت داده می شود.

در حال حاضر کره جنوبی به عنوان کشوری که توسعه یافته است و جایگاه مهمی در اقتصاد جهان دارد برای تامین مواد لازم برای ساخت کالاهای با ارزش از بازیافت زباله های الکترونیک بهره می برد. این روش که موجب تولید بسیاری از مواد گران قیمت و مفید می شود به معدن شهری مشهور شده و در این کشور کار آفرینان بسیاری به این کار روی آورده اند.

در کره جنوبی با توجه به تقاضای بالا برای تولید باطری برای خودروهای برقی که مصرف روبه توسعه ای در جهان دارند بازیافت باتری تلفن همراه و رایانه ها رونق بیشتری دارد.کره جنوبی با استفاده از این معدن شهری امروزه مواد اولیه مورد نیاز برای تولید کنندگان عمده در جهان از جمله چین را فراهم می کند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.