رفتن به محتوا
سام سرویس
کد خبر 42535

جان کری وارد ژنو شد

ساعت24- وزیر خارجه امریکا وارد ژنو سوئیس شد و قرار است امروز با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفتگو کند.

جان کری وارد ژنو شد
به نقل از خبرگزاری آسوشیتد پرس جان کری هم اکنون در ژنو سوئیس است تا با همتای ایرانی خود درباره ی چگونگی سرعت بخشیدن به مذاکرات هسته ای گفتگو کند چون تاریخ تعیین شده ماه مارس برای رسیدن به چارچوب توافقنامه، درحال نزدیک شدن است.

وزیر امور خارجه کشورمان نیز چند روز پیش از مذاکره هسته ای با همتای آمریکایی خود در ژنو خبر داده بود و گفت: در دیدار چهارشنبه، فقط درباره موضوعات هسته ای گفتگو می کنیم و در حوزه های دیگر مذاکره نداریم.

ظریف گفت:باید دید این مذاکرات تا چه میزان برای رسیدن به راه حل مفید است و ما همواره میزان مفید بودن آن را بررسی می کنیم و مذاکرات بنده با آقای کری و مذاکرات همکارانم در ژنو نیز در همین راستاست .

دوره تازه ی مذاکرات هسته ای بین ایران و پنج عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد بعلاوه ی آلمان قرار است روز پنج شنبه در ژنو آغاز شود.

مذاکره کنندگان تلاش می کنند توافقنامه ی موقت را به یک توافقنامه ی دائمی تبدیل کنند.

در ماه نوامبر وقتی که طرفها نتوانسته بودند ضرب الاجل تعیین شده را محقق کنند، تصمیم گرفتند ماه مارس را به عنوان تاریخ هدف برای دستیابی به چارچوب توافقنامه و پایان ماه ژوئن را برای رسیدن به توافقنامه ی نهایی در نظر بگیرند.

جان کری روز دوشنبه در هند و قبل از سفر به پاکستان گفته بود: ما در مقطعی قرار داریم که بیشتر موضوعات درک و فهم شده است.

وی ابراز امیدواری کرد که بتواند به روند گفتگو ها سرعت بخشد تا پیشرفت بیشتری بدست آید.
نظرات کاربران
نظر شما

ساعت 24 از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

تازه‌ترین خبرها